SEMINARAS „KŪRINIŲ INTERPRETACIJOS IR TECHNINIŲ PROBLEMŲ SPRENDIMO BŪDAI FORTEPIJONO PAMOKOJE“

Vasario 26 d. Česlovo Sasnausko menų mokykloje ketvirtą kartą įvyko seminaras „Kūrinių interpretacijos ir techninių problemų sprendimo būdai fortepijono pamokoje“, skirtas fortepijono mokytojams. Lektorius – Vilniaus Juozo Tallat- Kelpšos konservatorijos fortepijono mokytojas metodininkas, M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojas metodininkas, LMTA asistentas, meno doktorantas Jurgis Aleknavičius. Seminaro tikslas – pateikti fortepijono mokytojams informaciją apie šiuolaikines fortepijono meno tendencijas.

(nuotraukų albumas) 

Seminaro metu kūrinius atliko Zarasų meno mokyklos mokytojos Š. Venclovaitės VI kl. mokinė Nelija Prapuolenaitytė ir Česlovo Sasnausko menų mokyklos mokiniai: Vakarė Kulytė III kl. ir Melita Kulytė I kl. (mokytoja E. Balbierytė), Darina Čepiolkina III kl. (mokytoja N. Beločkina), Veronika Kočiurova II kl. (mokytoja A. Krumplevskaja), Jegor Sazanov VI kl. ir Ilja Kovaliov IX kl. (mokytoja O. Šinkarenko), Gabrielius Jogminas VI kl. ir Aurelija Paškelevičiūtė VIII kl. (mokytoja L. Urmanova-Vnukova), Alina Rutkauskaitė VIII kl. (mokytoja V. Pščelovskaja), Karolina Bražnikovaitė VI kl. (mokytoja T. Gimbickaja), Zlata Maščenko VII kl. (mokytoja R. Kuprinskaitė), Anastasija Lečickaja III kl. ir Marija Kaleničenko VIII kl. (mokytoja K. Gurina).

Lektorius J. Aleknavičius pateikė mokytojams ir mokiniams įvairių patarimų ir pastebėjimų dėl kūrinių interpretacijos.

Menų mokyklos mokytojams buvo įdomu ir aktualu stebėti darbą su mokiniais, pasisemti naujų žinių, susipažinti su kūrinių interpretacijų įvairove ir galimybėmis jas naudoti savo kasdieniniame darbe. Seminare skambėjo J. S. Bacho, F. Chopino, F. Listo, I. Parfionovo, B. Dvariono, P. Čaikovskio ir kitų kompozitorių kūriniai. 

Kvalifikacijos tobulinimo renginys buvo naudingas ir mokytojams ir mokiniams, labai gerai organizuotas. Lektorius buvo sužavėtas mūsų mokyklos mokiniais, pagyrė mokytojų darbą ir taip pat išreiškė norą toliau bendradarbiauti. Jurgis Aleknavičius pakvietė visus seminaro dalyvius į balandžio 8 dieną Vilniaus konservatorijoje vyksiantį fortepijono muzikos festivalį-praktikumą „Pavasario virtuozai“. Seminaro dalyviams buvo išduoti Visagino švietimo pagalbos tarnybos pažymėjimai.

Česlovo Sasnausko menų mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė Olga Šinkarenko ir fortepijono vyresnioji mokytoja Žana Jankelevič

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų