SCENINĖS KALBOS, JUDESIO, VAIDYBOS SEMINARAS

SCENINĖS KALBOS, JUDESIO, VAIDYBOS SEMINARAS

(nuotraukų albumas)
Praėjusių metų rudenį, užsimezgusi kūrybinė draugystė tarp Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos ir VŠĮ „Mažosios teatro akademijos“, šiais metais subrandino pirmąjį bendrą renginį. Sausio 24 dieną Visagino Česlovo Sasnausko menų mokykloje „Harmonijos“ teatro salėje įvyko „Sceninės kalbos, judesio, vaidybos“ seminaras. Jame dalyvavo teatro, dainavimo ugdymo programų mokiniai, jų mokytojai ir partneriai iš Vilniaus, „Mažosios teatro akademijos“
auklėtiniai ir jų dėstytojai.

Mažoji teatro akademija tai moksleivių ir jaunimo neformalaus meninio ugdymo įstaiga. Ji veikia prie Lietuvos muzikos ir teatro akademijos teatro ir kino fakulteto. Mažąją teatro akademiją 2004 metais įkūrė šio fakulteto entuziastų dėstytojų grupė.

Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklą ir mažąją teatro akademiją sieja daug panašių bei bendrų meninių kūrybinių idėjų. Mažojoje teatro akademijoje dėsto kvalifikuoti, turintys pedagoginio ir kūrybinio darbo patirtį Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pedagogai.
Abiejų mokyklų tikslas – ugdyti moksleivių ir jaunimo kūrybinius sugebėjimus, skatinti jų meninę saviraišką. Mažoji teatro akademija, kaip ir Visagino Česlovo Sasnausko menų mokykla vykdo įvairius socialinius projektus, turi skirtingų kultūrų teatro meno patirtį.

Seminare savo pedagogine patirtimi dalinosi Silva ir Povilas Krivickai. Vyko
intensyvus darbas ir betarpiškas bendravimas, atliekant sceninės kalbos, judesio, vaidybos praktines užduotis, vaidybines improvizacijas, atsipalaidavimo, dėmesio, vaizduotės ir pantomimos etiudus.
Teatro ugdymo programos mokiniai ir mažosios teatro akademijos auklėtiniai pademonstravo vaidybinius ir improvizacinius etiudus pagal Luko Miknevičiaus poezijos rinkinį „UŽ VĖJO TUŠČIA“.

Kartu aptarėme ateities perspektyvas ir bendras idėjas, kurios kompleksiškai prisidėtų prie abiejų bendruomenių patirties sklaidos ir mokinių pasiekimų gerinimo.

Vilija Ginaitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų