Polifonija muzikoje ir dailėje

Neformaliojo vaikų švietimo programa „Įvairiaspalvė muzikos kalba“

Programos „Įvairiaspalvė muzikos kalba“ edukacinių renginių ciklas tęsiasi!

2020 m. gegužės 12 dieną 18.00 val. jau antrą kartą vyko Neformaliojo vaikų švietimo programos „Įvairiaspalvė muzikos kalba“ nuotolinė konferencija

Renginyje dalyvavo mokytojai: vyresniosios mokytojos – Ganna Dzyuban, Violeta Pščelovskaja, Nadežda Moisejeva, mokytojos metodininkės – Galina Jaurova, Ilona Alėjūnienė, Natalja Dunajeva, Nina Bacienė, Vera Rodionova, Eligija Balbierytė, mokytoja ekspertė Leila Urmanova – Vnukova, mokiniai, tėveliai. 

Programos autorė, projekto vadovė, mokytoja ekspertė Leila Urmanova-Vnukova, pristatė temą ,,Polifonija muzikoje ir dailėje”. Kruopščiai parinkta renginio medžiaga leido pajusti glaudžią muzikos ir dailės sintezę, tą gilią prasmę, slypinčią šiuose neatsiejamuose menuose.  

Temą ,,Polifonija muzikoje ir dailėje”

Studijuojami dalykai: J. S. Bacho muzika – kaip amžinai gyvas menas, pakylėjantis žmogaus dvasią; pažintis su fugos žanru ir šio žanro kūriniais; įvairios išraiškos galimybės (polifonija); muzikos ir dailės kūrinių meninės raiškos bendrumai; bažnytinė muzika; polifonija; fuga. 

Būdami visiškoje izoliacijoje, mokytojai ir mokiniai nenuleidžia rankų, jie kartu muzikuoja, mokosi, kuria. Džiugu, kad vis daugiau mūsų mokyklos mokinių dalyvauja programoje, kurios veikla nenutrūko karantino metu ir toliau aktyviai vykdoma.

Dėkojame vaikams ir tėveliams už pagalbą rengiant video įrašus. Dėkojame  direktoriaus pavaduotojai ugdymui Vilijai Žukauskienei už pagalbą ir visapusišką palaikymą vykdant programą. Dėkojame mokytojai Gannai Dzyuban už profesionalų darbą rengiant ir transliuojant konferenciją, už kokybiškai sumontuotą programos vizualizaciją. Dėkojame visiems programos dalyviams už aktyvų dalyvavimą. Dėkojame projekto vadovei Leilai Urmanovai – Vnukovai už didelį, gražų ir reikalingą darbą. 

 Ilona Alėjūnienė

Viena mintis apie “Polifonija muzikoje ir dailėje

  1. Ši programa suteikia galimybę kūrybiškai dirbti ir atsiskleisti visiems programos dalyviams šiuo sudėtingu karantino metu. Sistemingai vyksta ir dailės užsiėmimai mokiniams nuotoliniu būdu, kuriuos profesionaliai veda mokytoja Ganna Dzyuban. Mokinių piešiniai, perteikiantys analizuojamos temos esmę bei iliustruojamų kūrinių charakterį/nuotaiką yra demonstruojami renginių metu. Prisidedu prie visų padėkos žodžių programos autorei, vykdytojams, ir noriu pridurti, kad šis kūrybinis bendravimas ir bendradarbiavimas dar labiau išplečia ugdymo procesą, suteikia erdvę naujų idėjų sklaidai bei meninių minčių įprasminimui. Linkiu visiems sėkmės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų