POEZIJA – TAI MUZIKA SIELAI

2020-05-26 įvyko NVŠ programos „Įvairiaspalvė muzikos kalba“ ketvirtoji ciklo paskaita – nuotolinė konferencija „Lietuvių poetai apie muziką ir muzikus. Poezijos ir muzikos sąsajos“. Lektorė Eligija Balbierytė, vizualizacijas parengė Ganna Dzyuban.

Renginyje dalyvavo NVŠ programos mokytojai: vyresniosios mokytojos – Natalja Dunajeva, Ganna Dzyuban, Nadežda Moisejeva, Violeta Pščelovskaja, mokytojos metodininkės – Ilona Alėjūnienė, Nina Bacienė, Eligija Balbierytė, Galina Jaurova, Vera Rodionova; mokytoja ekspertė Leila Urmanova-Vnukova bei mokiniai ir jų tėveliai.

Paskaitoje buvo trumpai pristatyti lietuvių poetai: G. Cieškaitė, J. Degutytė, O. Baliukonytė, S. Nėris, V. Mačernis, P. Širvys, ir skaitomos jų eilės. Eilėraščius atspindėjo muzikos kūriniai bei mokinių piešiniai. Paskaitoje dalyvavo mokytojų: I. Alėjūnienės, E. Balbierytės, N. Dunajevos, G. Jaurovos, J. Kraucevičienės, V. Pščelovskajos, L. Urmanovos-Vnukovos mokiniai. Eiles iliustravo ir mokytojos: I. Alėjūnienė (duetu su dukra U. Alėjūnaite), N. Bacienė, V. Konan.

Ši paskaita – tai galimybė geriau pažinti lietuvių literatūrą ir praturtinti savo gyvenimą įvairiaspalvės muzikos ir poezijos kalba. Juk poezija – tai muzika sielai!

Džiugu, kad nepaisant susidariusios situacijos, kuomet ugdymas vykdomas nuotoliniu būdu, programos dalyviai susitelkė bendram tikslui ir įgyvendino savo idėją, surasdami naujas bendravimo, bendradarbiavimo ir pateikimo / iliustravimo formas. Esu be galo visiems dėkinga.

Programos autorė Leila Urmanova – Vnukova

Video paskaita

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų