„M. GLINKA, GYVENIMAS IR KŪRYBA“

(nuotraukų albumas)

Lapkričio 26 d. Visagino Česlovo Sasnausko menų mokykloje vyko edukacinis renginys „M. Glinka, gyvenimas ir kūryba“ iš projekto „Europos šalių menas“, skirtas 2015-sioms žymaus rusų kompozitoriaus M. Glinkos metinėms. Iš kompozitoriaus motinos prisiminimų „…..pavasarį, kada visa gamta pražįsta, rytui auštant, iškarto po jo gimimo, už lango tankiame medyje nuostabia giesme pragydo lakštingala“. Tai buvo tarsi ženklas, kad pasaulį išvydo būsimas rusų muzikos genijus.

Nuo jaunų dienų M. Glinka sėmėsi muzikos pagrindų iš tokių žymių kompozitorių kaip Hendelis, Bachas, Haidnas, Mocartas, Bethovenas, Berliozas. Jis labai vertino K. V. Gliuko operas, F. Chopeno kūrybą. M. Glinka buvo talentingas ir išsimokslinęs žmogus, gebėjo kalbėti 6 kalbomis, tačiau visą dėmesį buvo paskyręs muzikos menui, todėl dirbdamas su įvairaus žanro muzika pasiekė aukštumų. Gyvenime M. Glinka sulaukdavo nemažai kritikos, tačiau jis niekuomet nenuleisdavo rankų, nuolat tobulino savo kūrinius, siekdamas tobulumo. Kompozitorius daug keliavo po Europą. Aplankė Austriją, Ispaniją, Lenkiją. Kurį laiką gyveno Vokietijoje, susipažindavo su tos šalies muzika, bandydamas atrasti kažką naujo. M. Glinkos kūrinių melodingumui įtakos padarė nuostabus grožis Italijos kantilenos, kuomet jis keliavo po šią nuostabią šalį. Tačiau M. Glinkos muzika, nežiūrint į klasikinį jo muzikos aiškumą, priklauso naujai istorinei epochai – romantizmui.

Renginio lektorės – Nina Bacienė ir Raisa Markevič pateikė įdomią informaciją apie operinę, fortepijoninę ir vokalinę kompozitoriaus kūrybą, kurią papildė vizualizacijos.

Koncerte labai nuoširdžiai suskambėjo vokaliniai ir fortepijoniniai kūriniai, kuriuos atliko mokiniai: Galina Deryugina, Anna Šidlova, mokytojos Nina Bacienė, Marina Voitkevič, Tatjana Antipina, Irina Zacharenko, Galina Jaurova.

Renginys vyko neformalioje aplinkoje. Mokiniai su malonumu klausėsi atliekamų kūrinių, klausytojai susidomėję žiūrėjo filmuotą medžiagą. Renginiui pasibaigus, vyko refleksija. Tokie renginiai plečia pasaulėžiūrą, ugdo bendravimo, kultūrines kompetencijas. 

           Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos mokytoja metodininkė Galina Jaurova

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų