Atsakas

Viešojoje erdvėje pasirodžiusi klaidinanti informacija apie Visagino Česlovo Sasnausko menų mokykloje susiklosčiusią situaciją po puikaus renginio „Mes – viena šeima“ , žeidžia jame dalyvavusius mokinius, mokytojus ir tėvus.

Renginyje dalyvavo beveik visa mokyklos bendruomenė (mokiniai, jų tėveliai, pedagogai). Mokiniai su mokytojais beveik du mėnesius intensyviai ruošėsi pasirodymams. Vyko perklausos, atrankos, kurių metu buvo atrenkami tik aukšto meninio lygio pasirodymai. Nepasitenkinimą reiškianti teatro studijos mokytoja Gražina Karlaitė jose nedalyvavo.

Dvi dienas prieš renginį buvo numatytos generalinės repeticijos Visagino kultūros centro „Draugystės“ salėje, apie kurias mokyklos stende informacija buvo pateikta 2019-04-24. Mokytoja Gražina Karlaitė pirmojoje generalinėje repeticijoje nedalyvavo, motyvuodama tuo, kad ji nebuvo apie ją informuota, be to, tuo metu dirbusi kitoje darbovietėje. Paskutinėje generalinėje repeticijoje jos režisuotas numeris „Atleisk, režisieriau“ buvo parodytas mokymosi stadijoje. Aktoriai nemokėjo teksto, režisierė juos stabdė, vis liepdama kartoti. Po tokio pasirodymo mokyklos administracija nusprendė, kad numerį „Atleisk, režisieriau“ reikia išbraukti iš renginio scenarijaus. Apie tai mokytoją Gražiną Karlaitę informavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui. 2019-05-20 vykusiame susitikime su LŠDPS pirmininku Andriumi Navicku  mokytoja Gražina Karlaitė pripažino, kad žinojo, jog jos numeris išbraukiamas iš scenarijaus, bet savo mokinių neinformavo.

Konfliktas buvo dirbtinai išprovokuotas iškraipant faktus. Profesinės sąjungos pirmininkas ir Visagino skyriaus minimos profesinės sąjungos pirmininkė, kurių vaikai, beje, vaidino Gražinos Karlaitės (ji yra tos pačios profsąjungos menų mokykloje pirmininkė) režisuotame numeryje „Atleisk, režisieriau“, buvo šališki ir nenorėjo išklausyti mokyklos bendruomenės nuomonės…O  Profesinės sąjungos pirmininkas gerb. A. Navickas paskelbdamas savo profesinės sąjungos puslapyje straipsnį apie savo profesinės sąjungos lyderių ir jų  vaikų veiksmus galimai supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

Esame vieningi ir džiaugiamės naujuoju mokyklos vadovu. Kiekvienas atsakingai dirbkime savo darbą ir gyvenimas bus gražus!

Viena mintis apie “Atsakas

  1. Žmonės, gyvenkite draugiškai. Administracija ir kolektyvas turėtų susilaikyti nuo skubotų veiksmų, o kai kurie nelaimingi pedagogai turėtų suprasti, kad nebebus taip, kaip buvo dvidešimt metų. Džinas (kolektyvas) jau išlindo iš butelio ir nebesuvarysi jo atgal. Nebebus gerų, geresnių ir prasčiokų, su tuo reiks kai kam susitaikyt. Ir darbo laiku teks būt darbe, o ne dirbt per keturis darbus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų